Makijaż dzienny

Makijaż dzienny ma na celu naturalne podkreślenie urody Klientki.

W makijażu dziennym nie stosuję się mocnych i ciemnych kolorów oraz mocnego konturowania twarzy. Powinien podkreślać wszystkie walory urody Klientki (kości policzkowe, brwi, usta) pozostając zarazem niezauważonym. Makijaż dzienny musi być lekki, naturalny i świeży. Jednocześnie jego zadaniem jest retuszować wszelkie niedoskonałości cery (przebarwienia, zaczerwienienia, wypryski). Bardzo ważny jest dobór kosmetyków, z jakich jest wykonany – przykładowo podkład w makijażu dziennym musi mieć odcień jak najbardziej zbliżony do koloru naszej cery, aby uniknąć nieprzyjemnego efektu maski (tapety) lub nienaturalnej bladości.

Kolory makijażu dziennego

W przeciwieństwie makijażu wieczorowego, w makijażu dziennym używamy tylko stonowanych, pastelowych barw cieni: idealnym rozwiązaniem są beże, brązy i szarości. Aby nasze spojrzenie pozostało świeże i lekkie, wystarczy rzęsy podkreślić niewielką ilością tuszu.

Makijaż dzienny to idealne rozwiązanie także do pracy i szkoły. Gdy jednak potrzebujemy nadać mu nieco drapieżności, możemy zastosować mocniejszą kolorystykę ust.