Makijaż ślubny

Jakie cechy posiada prawidłowy makijaż ślubny?

Makijaż ślubny to szczególny makijaż. Ma on ogromne znaczenie podczas ceremonii ślubu – to dzięki niemu Pani Młoda poczuje się wyjątkowo, kobieco oraz elegancko. Makijaż ślubny musi spełniać wszystkie wymagania Pani Młodej, musi idealnie współgrać z jej osobowością, charakterem, gustem i upodobaniami. Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie makijażu ślubnego do typu urody Pani Młodej, jak również do całości wizerunku: typu fryzury, dodatków a nawet Pana Młodego.

Makijaż ślubny to efekt prawidłowego połączenia trzech rodzajów makijaży:
dziennego, wieczorowego i fotograficznego.

W połączeniu tych trzech makijaży należy znaleźć złoty środek. Kobiety, które na co dzień mało się malują, powinny postawić na nieco delikatniejszy makijaż oczu i ust. Kobiety, które na co dzień preferują mocny makijaż, mogą spokojnie pokusić się o intensywniejsze podkreślenie oczu i/lub ust. Należy pamiętać, że makijaż ślubny ma ładnie wyglądać na zdjęciach i filmie. Dlatego zawsze podpowiadam ogólne zmatowienie skóry, przy równoczesnym rozświetleniu i wykonturowaniu konkretnych miejsc na twarzy: brwi, oczy, ust. Ponieważ aparat fotograficzny „zabiera” intensywność makijażowi, zawsze odradzam wybieranie malunków ekstremalnie delikatnych – przy zastosowaniu bardzo delikatnego makijażu na zdjęciach będziecie wyglądały tak, jakbyście były zupełnie bez makijażu.

I jeszcze jedna, ważna uwaga: makijaż ślubny musi być trwały!

Próbny makijaż ślubny

Próbny makijaż, który wykonuję przed właściwym makijażem ślubnym, powstaje w oparciu o analizę kolorystyczną Klientki. Wtedy też dobieram odpowiednią gamę kolorów zarówno cieni jak i pozostałych kosmetyków, oceniam rodzaj i kondycję cery,  w razie konieczności zalecam wykonanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Podczas próbnego makijażu jestem w stanie ocenić jak wybrane kosmetyki zachowują się na twarzy klientki. Natomiast Klientka może odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jak czuję się z wybraną kolorystyką cieni, różu i pomadki?
  • Czy chciałabym coś zmienić lub dodać?
  • Czy zauważam jakikolwiek dyskomfort czy nieoczekiwane zmiany na skórze?
  • Czy czuję się sobą w wybranym makijażu i czy makijaż współgra z moją osobowością?

I tutaj taka moja mała porada. Jeżeli po próbnym makijażu nie jesteście pewne, czy Wasz makijaż w dniu ślubu nie powinien być delikatniejszy lub może mocniejszy to najlepiej weźcie aparat i zróbcie sobie zdjęcie. Z doświadczenia wiem, że po takim eksperymencie Panna Młoda w dniu ślubu zazwyczaj prosi o mocniejsze podkreślenie policzków i oczu 🙂