Przekłute ucho, kolczyki w uchu

Przekłuwanie uszu

Kolczyki podkreślają styl i są niezwykle popularną biżuterią bez względu na wiek. Zdobią ciało, nadają charakter, a nawet określają przynależność do określonej grupy społecznej. Współcześnie, przy ogromnym postępie technologicznym i jednocześnie ogromnym zainteresowaniu kosmetologią i medycyną estetyczną, również temat „przekłuwanie uszu” doczekał się innowacyjnego rozwiązania. Dzisiaj wystarczy szybki i bezbolesny zabieg przekłuwania uszu, aby urozmaicić swój wygląd i poszerzyć możliwości stylizacji.

Przekłuwanie uszu w Szczecinie, w Megi Studio!

Oferujemy zabieg przekłuwania uszu, nosa i pępka bezbolesną metodą, niemalże niewyczuwalną w trakcie wykonywania. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu Studex i jednorazowych kolczyków z certyfikatem sterylizacji.

Szukasz bezpiecznego sposobu, aby przekłuć uszy?

Trafiłeś we właściwe miejsce – w Megi Studio bezpieczeństwo naszych Klientów stawiamy na pierwszym miejscu.

Stosując wyłącznie sterylne produkty, bezpieczne metody przekłuwania oraz przyjazną skórze biżuterię, stawiamy Twoje zdrowie oraz zdrowie Twojej skóry na pierwszym miejscu.

Sterylnie i bezpiecznie

Medyczne przekłuwanie uszu w czterech krokach:

 • zaznaczenie,
 • dezynfekcja,
 • przekłuwanie,
 • sterylne, jednorazowe kasety.

W Megi Studio wykorzystujemy metodę opracowaną w firmie Studex. Metoda Studex jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Została opracowana z uwzględnieniem zasad nowoczesnej aseptyki stosowanej w służbie zdrowia, tak aby nie dopuścić podczas zabiegu do infekcji. Sterylna metoda daje gwarancję, że zabieg przekłuwania jest higieniczny i bezpieczny.

Czy masz alergię kontaktową skóry?

Jeśli nie masz, to wspaniale! Możemy pomóc Tobie uniknąć jej również w przyszłości. Alergia kontaktowa może rozwinąć się w każdym wieku. Przekłucie uszu i noszenie kolczyków, sprawia, że jesteś bardziej narażona na działanie materiałów mogących wywołać alergię, takich jak: nikiel, złoto, kobalt, pallad, chrom, żywice epoksydowe, akrylany, itp. Dlatego przykładamy, tak dużą wagę do doboru bezpiecznych materiałów, korzystając w Szczecinie z produktów Studex.

Przyjazne dla skóry materiały, nawet dla osób z alergią

Kolczyki Studex do przekłuwania uszu zostały opracowane po konsultacjach z lekarzami dermatologami. Mogą być również noszone przez osoby, które mają już jakąś alergię, ponieważ są wykonane z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego. Część ozdobna kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, może być platerowana w kolorze złota lub srebra.

Kolczyki Studex do przekłuwania uszu – krótszy okres gojenia

Polecane przez nas kolczyki do przekłuwania uszu firmy Studex nie są zwykłymi kolczykami. Zostały specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić i przyspieszyć proces gojenia uszu po przekłuciu, oraz ułatwić później zakładanie normalnych kolczyków.

Przeciwskazania do przekłuwania uszu

Nie zaleca się, by zabiegowi przekłuwania uszu poddawały się:

 • osoby posiadające cysty (torbiele) w płatkach uszu,
 • będące nosicielami wirusa HIV,
 • osoby przyjmujące leki obniżające krzepnięcie krwi, leki immunosupresyjne bądź sterydowe,
 • osoby cierpiące na niewydolność nerek, wątroby, serca,
 • osoby ze stwierdzoną infekcją pasożytniczą,
 • osoby z grzybicą lub innymi zmianami chorobowymi w miejscu planowanego przekłucia,
 • osoby chorujące na hemofilię, białaczkę,
 • kobiety w ciąży.

Czy można przekłuwać uszy zimą

Istnieje mit, że zima nie jest dobrym okresem na przekłuwanie uszu. I jak się okazuje, jest to kolejny mit, który został obalony. Dlaczego? Niższa temperatura powietrza sprzyja szybszemu gojeniu w przeciwieństwie do upałów, a ryzyko infekcji w zimie jest zdecydowanie mniejsze niżeli latem. Oczywiście należy pamiętać o przestrzeganiu higieny i stosownej pielęgnacji przekłutych miejsc, co pozwoli uniknąć powikłań bez względu na porę roku. Podsumowując – zimowa aura może wręcz sprzyjać zabiegowi.